niedziela, 10 lutego 2019

Filmowy seans #2

Ponownie nieco obejrzałam. Tym razem był również jeden z najlepszych seriali, jaki udało mi się zobaczyć. Sama jestem zaskoczona jak wiele tytułów przewinęło się w ostatnim czasie. Oczywiście wymienię tylko te najbardziej zapamiętane! Zapraszam! PS: Nie oglądajcie zwiastunów do końca. Za dużo spoilerów!


Zachowaj spokój (2017)

Przyznaje się, że obejrzałam ten film z dwóch powodów. Pierwszy: młoda aktorka, znana mi z innego filmu (była wtedy dzieckiem). Drugi: postać jaką odgrywała. Chociaż wolę Star Gate od Star Trek, oglądałam z zapartym tchem i uśmiechałam się do telewizora. Własnie takie filmy zasługują na nagrody filmowe!


Bociany (2016)

Super animacja dla całej rodziny! Skąd się biorą dzieci? Dlaczego Bociany przestały zajmować się tym jakże ważnym zdaniem? Przygodę czas rozpocząć! Pełną, pierzastą parą! Miałam ubaw od samego początku. Oglądałam poprawiając sobie humor. Czekałam do ostatniej sekundy filmu! Ba, nawet napisy końcowe dotrwały do ostatecznej linijki!


Pułapka czasu (2018)

Bardzo specyficzny film przedstawiający ludzkie słabości w ciele nieistniejących istot. Tylko czy dobro zawsze zwycięża? Czymże jest zło? Skąd się bierze? Dlaczego ludzie są dla siebie okrutni? Poruszająca historia pełna wypowiedzianych zdań zawierających więcej sensu, niż się wydaje na początku.

Ojcowie i córki (2015)


Czy film może stworzyć wyrwę w naszym sercu, a potem ją najzwyczajniej zasklepić? Jeśli myślicie, że nie płaczecie na filmach to powiem jedno. Tutaj będziecie ryczeć! Walka ojca o ukochaną córkę. Walka ze sobą każdego dnia. Córka również stara się ze wszystkich mocy żyć normalnie. Aż następuje czas, kiedy wszyscy są zbyt dorośli. Ale więzi rodzinne nigdy się nie starzeją. 


Genialna przyjaciółka (2018)

Serial, który wciągnął mnie tak bardzo, że w dwa dni byłam już po pierwszym sezonie. U mnie jest to oznaka ogromnego zainteresowania przedstawionym tematem. Serial został stworzony na podstawie książki. I chociaż poznajemy bohaterki tylko podczas ich lat szkolnych ( i nie tylko), to jest to bardzo wzruszająca historia. Wzbudzała ogromne emocje. Zwłaszcza, że dzieje się w Neapolu po wojnie. Poruszane tematy odkryją wielu młodym osobom, jak ciężko było żyć kiedyś kobietom i jak bardzo były one prześladowane przez... kobiety. 


Miss Sherlock (2018)

Japończycy potrafią robić wiele rzeczy w sposób wręcz doskonały, jednakże nie każdy jest w stanie obejrzeć ich filmy oraz seriale. Dla mnie Miss Sherlock to krótka drama przedstawiająca unowocześnioną i zjaponizowaną wersję legendy Sherlocka. Co mnie tak mocno zaintrygowało? Po pierwsze: japońska drama. Po drugie: kobiety. Wybitna detektyw i doktor Wato, jako jej pomocnik. Po trzecie: schowanie w każdym odcinku pewnego elementu, który jako widz łączysz ze sobą, aż docierasz na bombowy koniec! A! Muzyka jest jeszcze lepsza!Czy widzieliście te filmy? 
Może macie inne podobne propozycje? 
Co sądzicie o aktorach?

7 komentarzy:

 1. Trzy z tych filmów oglądałam ale ich już nie pamiętam ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ojcowie i córki bardzo mi się podobały. 😊

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie. Nie oglądałam, ale dziękuję za propozycje. Właśnie planowałam wieczór z filmem :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Przyznam, że żadnego z tych filmów nie oglądałam.

  OdpowiedzUsuń
 5. "Genialną przyjaciółkę" obejrzę, jak skończę książkę.

  "Ojcowie i córki" zrobili na mnie piorunujące wrażenie swego czasu. Rozdzierające serce kino.

  OdpowiedzUsuń
 6. Orzeszek! Jestem opóźniony, gdyż niczego nie znam :( Zaraz pobuszuję w internetach i poszukam więcej informacji :)

  OdpowiedzUsuń

Witaj przybyszu! Skoro już tutaj dotarłeś będę rada, jeśli pozostawisz po sobie ślad. Dziękuję za przeczytanie kawałka mej książkowej rzeczywistości. Mam nadzieję, że los ponownie kiedyś Cię tu przyśle. Za każdy komentarz serdecznie dziękuję. Na pewno się odwdzięczę!