poniedziałek, 19 października 2015

„Zatańcz z moją dziewczyną” - Anna Frankowska

Pokręcone. Dziwne. Niezrozumiałe, ale jednak coś w sobie ma. Ech trudno cokolwiek napisać. Będzie krótko i treściwie.

źródło
Wydawnictwo: Horyzont
Rok wydania: 1976
Ilość stron: 174
Mamy do czynienia ze zbiorem krótkich opowieści o życiu prostych ludzi. I tak otrzymujemy plejadę bohaterów w różnym wieku. Od świeżych maturzystów, przez studentów po staruszków. Książka obejmuje tematykę dotycząca życia. Jest wiele przemyśleń o istnieniu, byciu, pragnieniu bliskości. Dowiadujemy się jak zwykłe rzeczy mają wpływ na proste życie ludzi. Że bycie miłym dla drugiego człowieka wcale nie jest takie trudne oraz, że dzieci również przeżywają własne dramaty. Mamy też wiele myśli dotyczących przyszłości oraz to jak ważne jest dotarcie do siebie pomiędzy dwojgiem ludzi.


Trudno jest coś konkretnego napisać. Ta książeczka to raczej dobra przegryzka na drugie śniadanie. Nic, co by zachwycało, co najwyżej odprężało. Zwyczajne przemyślenia, do których jesteśmy sami dotrzeć. Rysunki w książce są typu narysowania na kolanie, ale mają swój urok. To czy warto sięgnąć, to już zależy całkowicie od Was.

6 komentarzy:

  1. Zastanowię się jeszcze, chociaż lubię takie pokręcone książki :)

    OdpowiedzUsuń
  2. No nie ukrywam, że ja również lubię takie pokręcone książki i poza tym kocham wręcz wszystkie stare książki, ich zapach, wygląd... Eh, po prostu kocham:)

    OdpowiedzUsuń
  3. Chyba jednak odpuszczę, chociaż przypominania, że bycie miłym dla drugiego człowieka i, że zwykły uśmiech nic nie kosztuje nigdy dość :) Dzięki temu czyjś dzień może być znacznie lepszy :)

    OdpowiedzUsuń

Witaj przybyszu! Skoro już tutaj dotarłeś będę rada, jeśli pozostawisz po sobie ślad. Dziękuję za przeczytanie kawałka mej książkowej rzeczywistości. Mam nadzieję, że los ponownie kiedyś Cię tu przyśle. Za każdy komentarz serdecznie dziękuję. Na pewno się odwdzięczę!