środa, 1 stycznia 2020

Książkowe podsumowanie roku 2019!

Kolejny rok się kończy, następny rozpoczyna.  Parę książek zasługuje na swoje przypomnienie. Za przyjemnie spędzone z nimi godziny i setki emocji w trakcie ich czytania. Dla przypomnienia do każdej pozycji zostanie podczepiony link do osobnego postu. Tymczasem zapraszam na swoją listę książek 2019 roku!
JAPOŃSKO! Zaczynam w pięknym  stylu, czyli nieco Japonii w świecie pełnym różnorodnych historii! Na początek Wojownicy dawnej Japonii, nieco tradycji nie zaszkodzi! Następnie Cień gejszy, bo kryminał z drzeworytami zawsze na czasie! Dla lubiących dłuższe historie mam Tancerzy burzy oraz Bratobójcę! Jednakże prawda również zawitała do drzwi, czyli Pieśń dla Nagasaki (Niewidoczna na zdjęciu, bo z Biblioteki <3 ).


KOSMICZNIE!Ta seria zasługuje na ogromne serduszko! Nadal w azjatyckim klimacie, lecz znakomicie prezentująca baśniowe klimaty. Ostatnia część Cress pojawiła się znienacka, tak samo jak moje wielkie love do niej!


HISTORYCZNIE! Uwielbiam tego rodzaju założenia. Jest historia, przygoda i niesamowici bohaterowie! Wpierw zapraszam na polskie szlaki aż do Bram Kijowa. Następny przystanek to Czarcie słowa! Na koniec odwiedźmy stepy oraz chińskich wojowników wraz z Dżingis-chanem jako Władcy Łuku! 


GROŹNIE! Oj nie mogło zabraknąć w podsumowaniu... o książkach, które siedzą mi w głowie do dzisiaj! Przerażający Inkub i niebezpieczne miejsce jak Gałęziste (Nowe wydanie)! Kto zdecyduje się na tak niebezpieczny krok!?


HUMORYSTYCZNIE! Oj ten Książę potrafi zawrócić w głowie. Trzy tomy pełne pasji i uroku osobistego, a także tchórzostwa, egoizmu i głupoty. Zachwycające powieści o Kluczu Kłamcy, kończące się w Kole Osheim!


MŁODZIEŻOWO! Aaaa! Niby dla nastolatków, albo jak kto woli młodzieży... jednakże takich cudowności nie mogło zabraknąć! Flawia rozwala system kryminalistyczno-naukowy. Natomiast Żelazny Kruk pokazuje jak chłopiec może pokonać słabości, gdy otrzyma odpowiednie wsparcie! Idealne powieści dla Czytelników w każdym wieku!


KLIMATYCZNIE! Cóż to za historie działy się w tym roku! Nędznicy czekali dość długo aż odkryje ich papierową wersję. Natomiast W niemieckim domu oczarowała mnie szczerość i prostota bohaterów. Diabeł w maszynie będzie pierwsza książką, która pojawi się w 2020r. Serdecznie zapraszam do tych Klimatycznych powieści!


FANTASTYCZNIE! Ojej, tego się nie spodziewałam, ale STAŁO SIĘ! Szklany Tron opanował moją biblioteczkę i stał się cennym nabytkiem dla mej wyobraźni. Kto nie czytał niech żałuje! W planach - post o całej serii, bo niedługo będzie ogromne zakończenie! Wyobrażacie sobie? Pięć tomów w jeden rok, przy tylu dobrych powieściach? WOW! Zaczęłam rok 2019 od Korony w mroku, aby wiosnę rozpocząć od Dziedzictwa ognia, a już początkiem lata ogarnęła mnie Królowa cieni tworząca Imperium Burz! Na koniec Wieża Świtu, z której dostrzegam światełko końca tej historii! FANTASTYCZNIE!


ODKRYWCZO! To jest wręcz NIEMOŻLIWE, ale odkryłam trzy niesamowite powieści. Z czego jak możecie zauważyć, aż dwa należą do POLAKÓW! Łzy Mai to powieść, która otworzyła drzwi do nowych historii. Coś pozwoliło mi na poznanie starych, ale jak to się mówi jarych gatunków! Natomiast Uczeń Nekromanty to niezła cegła.  Taka przegenialna, tradycyjna, lecz z nutką mroczności! A drugi tom już w drodze!!


HONOROWO! To dopiero się narobiło! Drugi tom Pieśni dawnej Jonki zawitał na blog wiosną i wygnał ponurą zimę! Jeszcze dziś pamiętam PATRONAT oraz możliwość podzielenia się książką ze znajomymi oraz Czytelnikami ukochanej Filii Biblioteki! Moc dzielenia ma wspaniałą siłę!


Cóż to był za wspaniały rok! Z serducha dziękuję wszystkim za cudowne odwiedziny, komentarze oraz niezastąpionych i zawsze będących w gotowości specjalistów od kontaktu z Bloggerami ;) 

KSIĄŻKOWEGO NOWEGO ROKU!

8 komentarzy:

 1. Uwielbiam książki Artura Urbanowicza. Moje zestawienie najlepszych książek roku, również już znajduje się na blogu. Zapraszam serdecznie. 😊

  OdpowiedzUsuń
 2. "Gałęziste" również polecam. To świetna powieść grozy.

  OdpowiedzUsuń
 3. Wspaniały rok książkowy! Równie owocnego 2020!

  OdpowiedzUsuń
 4. Właśnie piszę swoje podsumowanie, u mnie zdecydowanie rządziła fantastyka :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Cinder i Scarlet bardzo mi się podobały, muszę wreszcie przeczytać Cress. Życzę ci udanego 2020!

  OdpowiedzUsuń
 6. Nie czytałam żadnej z pokazanych przez Ciebie książek, ale gustuję w zupełnie innych gatunkach, więc nie ma się czemu dziwić:)

  OdpowiedzUsuń
 7. Kristoff, Kańtoch i Raduchowska byli rzeczywiście świetni. Ta ostatnia też jest w moim top 5 2019, ale z Fałszywym Pieśniarzem.

  OdpowiedzUsuń
 8. W 2019 roku przeczytałam niewiele - ledwo 20 książek. Tak dużo się działo, że konieczne były momenty przerwy ;)

  OdpowiedzUsuń

Witaj przybyszu! Skoro już tutaj dotarłeś będę rada, jeśli pozostawisz po sobie ślad. Dziękuję za przeczytanie kawałka mej książkowej rzeczywistości. Mam nadzieję, że los ponownie kiedyś Cię tu przyśle. Za każdy komentarz serdecznie dziękuję. Na pewno się odwdzięczę!